Scroll Top
Organizator: Fundacja Morze Kultury

Kameralny Chór MISERICORDIA, Wrocław

Misericordia Wroclaw

Jesteśmy Kameralnym Chórem Misericordia działającym od 2007 roku przy Parafii Miłosierdzia Bożego we Wrocławiu. Naszym założycielem, dyrygentem i muzycznym przewodnikiem jest Aleksander Piechaczek – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dyrygentury chóralnej prof. Haliny Bobrowicz oraz w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Marka Pijarowskiego.

Skład naszego Chóru jest zróżnicowany zarówno pod względem wiekowym jak i zawodowym. Nasz zespół to emeryci, ludzie czynni zawodowo, a także uczniowie i studenci. Każdy ma szansę na rozwijanie swoich umiejętności i możliwości. Mimo rozmaitych poglądów i zainteresowań, łączy nas ogromna miłość do muzyki, pasja i radość ze wspólnego muzykowania.

Od samego początku istnienia działamy na wielu płaszczyznach wokalno-instrumentalnych, od klasyki do rozrywki. Nasze ambicje zaowocowały niezwykłym i rozległym repertuarem oraz udziałem w wykonaniach wielkich form wokalno-instrumentalnych z udziałem solistów i orkiestr. W swoim dorobku artystycznym mamy wykonania utworów najwybitniejszych kompozytorów, a także udział w koncercie Singing Europe (2016) oraz w otwarciu 47. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans pod batutą Paula McCreesh’a (2012).

Nasze umiejętności wystawiamy na próbę, biorąc udział w festiwalach i konkursach. Oto niektóre z naszych dotychczasowych osiągnięć:

· Złote Pasmo na VI Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie (2017)

· Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora za utwór „De profundis” Aleksandra Piechaczka na VI Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie (2017)

· Srebrny Dyplom na XI Międzynarodowym Festiwalu „Rybnicka Jesień Chóralna” im. Mikołaja Henryka Góreckiego w Rybniku (2015)

· I Miejsce na VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Wielkopostnej „Stabat Mater Dolorosa” w Olesznej (2015)

· Wyróżnienie za najlepiej wykonany utwór inspirowany folklorem na VI Ogólnopolskim Festiwalu Chórów „Silesia Cantat” w Głogowie” (2014)

Kategoria: Chóry Kościelne

Repertuar konkursowy:

Antonio Lotti – Crucifixus
György Deák-Bárdos – Eli, eli
Cyprian Bazylik – Z głębokości grzechów moich (psalm CXXIX)
Edward Elgar – They are at rest