JURY 2024
Profesor sztuki w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. Rektor Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Ponadto kierownik Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz konsultant wokalny Chóru „Opera Nova” w Bydgoszczy. Od 1993 roku jest wykładowcą na Studium Dyrygentów Chórów Polonijnych w ramach Polonijnej Akademii Chóralnej w Koszalinie. Prowadziła seminaria i warsztaty chóralne dla dyrygentów i chórów na Białorusi, Ukrainie, Litwie i w Republice Czeskiej, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych, Australii i Meksyku. W 1981 roku założyła w Murowanej Goślinie Chór Dziewczęcy „Canzona”, a w 2001 roku Żeński Chór „Canzona-Absolwent”. Aktualnie prowadzi zespół żeński, a nad chórem dziewczęcym prowadzonym przez dr Adriannę Wtorkowską-Kubińską sprawuje opiekę artystyczną i merytoryczną. Z chórami „Canzona” koncertowała w Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Szwecji, Rosji, Republice Czeskiej na Słowacji na Węgrzech, Litwie, w Finlandii, Austrii, na Ukrainie, w Anglii, Hiszpanii, Portugalii, Bułgarii, Grecji i we Włoszech. Jest inicjatorem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. ks. Edmunda Szymańskiego w Murowanej Goślinie, którego coroczna edycja odbywa się od 2007 roku. Gości jako wykładowca na seminariach dla wokalistów, nauczycieli i dyrygentów chóralnych w Polsce i poza granicami.
Dyrygent Philip Seward ma na swoim koncie reżyserię muzyczną/prowadzenie kilku musicali, koncertów i przeglądów w miejscach od Royal George, Court Theatre, Utah Musical Theatre po Merkin Hall (Nowy Jork), a także kilka sezonów jako dyrygent Lira Ensemble of Chicago. Jest także dyrektorem muzycznym/dyrygentem Epiphany United Church of Christ w Chicago.
Dr Seward spodziewa się premiery swojej nowej opery A House Divided w 2024 roku, a jego wielokrotnie nagradzane kompozycje obejmują dzieła sceniczne The Rose Prologues, Hans Brinker, Les Dames à trois… et piano, How to Date a Coloratura, Juliet, High Fidelity i Stone Soup (zamówione przez Lyric Opera of Chicago). Jego liczne dzieła chóralne obejmują Blessing na cześć dwudziestego piątego roku papieża Jana Pawła II, którego premiera odbyła się w radiu WFMT oraz Sonnet w Chicago Symphony Center. Inne utwory chóralne skomponowane dla Edgewater Singers można usłyszeć na ich albumie An Edgewater Holiday – dostępnym w iTunes, Spotify i innych sklepach cyfrowych.
Dr Seward kieruje Music Lab na writingmusicaltheatre.com we współpracy z New Musicals Institute w Los Angeles. Posiada tytuł magistra uzyskany na University of Salford (Wielka Brytania), tytuł magistra uzyskany na Northwestern University oraz podwójny tytuł licencjata uzyskany w Wabash College (teatr i muzyka). Pracuje również na Wydziale Muzyki w Columbia College w Chicago jako koordynator programu nauczania i kompozycji wokalnej, gdzie dyryguje zespołem Musical Theatre Performance Ensemble.
Dyrygent, chórmistrz, pedagog, absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunku dyrygentura chóralna w klasie prof. Zbigniewa Bruny. Ukończyła Podyplomowe Studium Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Bydgoszczy. W 2019 roku uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych w zakresie dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach i warsztatach pod okiem znakomitych pedagogów. Jest założycielką, dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru mieszanego „Camerata Musicale”, który działa od 2011 roku przy Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Od 2015 roku prowadzi chór dziecięcy Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie. Z prowadzonymi zespołami bierze aktywny udział w życiu kulturalnym miasta Wejherowa, koncertuje w kraju i za granicą, odnosi sukcesy w konkursach i festiwalach chóralnych zdobywając prestiżowe nagrody i wyróżnienia (kilkanaście złotych pasm, trzy nagrody Grand Prix, nagrody specjalne za interpretację kompozycji chóralnych oraz nagrody dla najlepszego dyrygenta). Dwukrotnie odznaczona Nagrodą Prezydenta Miasta Wejherowa za zasługi na rzecz krzewienia kultury w mieście oraz Nagrodą Remusa przyznawaną przez Zarząd Powiatu Wejherowskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury. Jako specjalista w zakresie muzyki wokalnej, chóralnej oraz kaszubskiej wielokrotnie zapraszana do prac jurorskich konkursów muzycznych, współpracy z innymi chórami oraz prowadzenia warsztatów wokalnych – m.in. Zachodniopomorskie Warsztaty Chóralne w Kołobrzegu, Międzynarodowe Warsztaty Chóralne w Calelli (Hiszpania). Prowadziła cykl wykładów z emisji głosu ze studentami Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Współpracowała ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Wejherowa prowadząc zajęcia muzyczne. Z jej inicjatywy odbyła się w 2022 roku pierwsze edycja Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Marynistycznej w Wejherowie. Jest również współorganizatorką Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej w Wejherowie. Przez kilka lat związana z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, gdzie prowadziła Dział Muzyki organizując liczne wydarzenia kulturalne oraz prace wydawnicze. Jest inicjatorką i dyrektorem artystycznym Ogólnopolskiego Festiwalu Chóralnego 50+, który organizowany jest od 2016 roku w Wejherowie. Obecnie pracuje jako nauczyciel muzyki i dyrygent chóru w Szkole Podstawowej im. Gen. Józefa Wybickiego w Wejherowie.
Dyrygent chóralny, wykładowca akademicki. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu gdzie w 1990r. uzyskała tytułu magistra sztuki. W latach 1990-1992 kontynuowała naukę na Podyplomowym Studium Emisji Głosu, a w okresie 1994-1996 na Podyplomowym Studium Chórmistrzowskim w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 1991r. stworzyła Chór Kameralny Akademii Rolniczej (od 2009r. Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie), który prowadzi do dziś. Zespół wielokrotnie był laureatem polskich i międzynarodowych konkursów i festiwali chóralnych. Od 2003r. pełni rolę konsultanta wokalnego pracującego z aktorami Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie. W latach 2003-2013 wielokrotnie organizowała i zdobywała środki finansowe m.in.: w ramach programu „Młodzież” na organizację Międzynarodowych Warsztatów Chóralnych odbywających się na terenie Polski, Niemiec, Litwy, Łotwy i Danii. W 2004r. uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej a w 2011r. doktora habilitowanego sztuki muzycznej w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. W latach 2007 – 2010 pełniła funkcję koordynatora regionalnego Ogólnopolskiego Programu „Śpiewająca Polska” obejmującego działalność chórów szkolnych województwa zachodniopomorskiego. Odznaczona Brązowym Medalem „Gloria Artis” za zasługi dla kultury polskiej, Srebrnym Medalem „Za zasługi w służbie Państwa”, Medalem Uniwersytetu Szczecińskiego „SIS QUI ES – Pro Publico Bono” oraz srebrną odznaką „Gryfa Pomorskiego” przyznawaną przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach na Litwie Festiwalu Pasyjnego w Szczecinie oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Tak brzmi Nowe Warpno” . W 2013 roku została wytypowana przez Urząd Miejski w Szczecinie wraz z zespołem do realizacji programu „Szczecin_z całego serca polecam AMBASADOR”