Scroll Top
Organizator: Fundacja Morze Kultury

Aneta Witosz

Aneta Witosz

Aneta Witosz

Sopran, Edukację muzyczną rozpoczęła w 2006 roku w klasie klarnetu Czesława Kasperka w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Jastrzębiu – Zdroju. W roku 2018 uzyskała tytuł najlepszego absolwenta Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie ukończyła pierwszy stopień na kierunku Edukacji muzycznej. W roku 2021 otrzymała tytuł magistra Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie ze specjalnościami dyrygentura chóralna oraz nauczanie przedmiotów teoretycznych w szkolnictwie muzycznym. Obecnie studiuje śpiew solowy na wydziale wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Logopedię ogólną i kliniczną w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy.
Jako wokalistka współpracowała m.in. ze Śląskim Kameralnym Chórem „Ad libitum”, Zespołem wokalnym „Pomerania singers”. W 2021 roku nagrała płytę „Pieśni Ludowe ze zbiorów Pawła Pustówki”. Jako chórzystka koncertowała z Chórem Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, Chórem Politechniki Morskiej w Szczecinie, biorąc udział w wielu wydarzeniach artystycznych, festiwalach i konkursach w kraju i za granicą (Filipiny, Gruzja, Irlandia, Łotwa, Słowacja, Węgry). Jako klarnecistka była członkiem Młodzieżowej Orkiestry Dętej PSM w Jastrzębiu- Zdroju, oraz Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego z którą nagrała jubileuszową płytę z okazji 30-lecia zespołu.
W 2021 roku została finalistką II Ogólnopolskiego konkursu wokalnego im. Stanisława Jopka w Warszawie, a w 2017 roku zdobyła I miejsce oraz nagrodę dziekana w Międzynarodowym konkursie XIV Rocnik Celoslovenskiej Interpretacnej Soutaze s Miedzinarodnou Ucastou -Ruzemberok- Słowacja.
A. Vivaldi „Domine Deus”- „Gloria „
J. Świder „Ave Maria”
G. F. Haendel – „Rejoice”- oratorium „Mesjasz”

POZOSTALI UCZESTNICY