Scroll Top
Organizator: Fundacja Morze Kultury

Chór Kameralny Slavica Musa, Knurów

Chór Kameralny Slavica Musa, Knurów

Chór Kameralny Slavica Musa, Knurów
Dyrygent: Tomasz Paweł Sadownik

Chór Kameralny „SLAVICA MUSA” powstał w 1990 r. w Knurowie. Działa pod auspicjami knurowskiego Centrum Kultury, z pomocą którego stara się realizować swoje muzyczne plany. Chór jest inicjatorem i organizatorem Dni Muzyki Chóralnej, które organizowane są cyklicznie w Knurowie od 1992 roku.
W 2013 r. chór jako pierwszy w Polsce wykonał utwór współczesnego kompozytora Ola Gjeilo „Sunrise Mass – Symphonic Mass for Chorus and String Orchestra. W marcu 2015r. wykonał w Knurowie „Requiem” W. A. Mozarta. Za swoją działalność został uhonorowany „Laurem Knurowa” oraz nagrodą „Bene Meritus” Powiatu Gliwickiego. W ostatnich latach zdobył kilkanaście nagród na konkursach i festiwalach, m.in: w Będzinie, Tychach, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Tarnowie, Bytomiu, Poznaniu, Sławie, w tym nagrody Grand-Prix.
Dyrygentem chóru jest dr hab. Tomasz Paweł Sadownik – śpiewak i dyrygent, wykładowca akademicki. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Uniwersytetu w Louisville (USA). Był dyrygentem Katedralnego Chóru Chłopięcego w Gliwicach oraz asystentem dyrygenta w Akademickim Zespole Muzycznym Politechniki Śląskiej. Poza Chórem Kameralnym „Slavica Musa”, prowadzi również Męski Zespół Wokalny „Calvi Cantores” – wysoko oceniany i nagradzany na ogólnopolskich konkursach. Na IX Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Muzyki Dawnej ARS LONGA w Poznaniu w 2023r otrzymał nagrodę dla najlepszego dyrygenta.

POZOSTALI UCZESTNICY