Scroll Top
Organizator: Fundacja Morze Kultury

Michał Steciak

Michał Steciak

Michał Steciak – tenor

Michał Steciak to utalentowany tenor liryczny, zwany też polskim „Andrea Bocellim”, który zachwycił publiczność wykonaniem „Time To Say Goodbye” podczas IX edycji programu The Voice Of Poland. Inspirowany muzyką poważną sięga po znane utwory polskie i zagraniczne, dodając im oryginalnych aranżacji i szczerych emocji.
To właśnie te emocje sprawiają, że Michał Steciak jest laureatem wielu nagród muzycznych, a niektóre z nich to choćby II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze (Otrębusy 2021), I miejsce na VI Regionalnym Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej (Święty Krzyż 2019), Grand Prix i Nagroda Publiczności na Międzynarodowym Konkursie Pieśni Patriotycznej „Walczącym o niepodległość” (Warszawa 2018), Grand Prix i Nagroda Publiczności Festiwalu im. Włodka Szomańskiego „Nie Tylko Gospel” (Mieroszów 2018).
Michał Steciak jako solista współpracuje z chórami oraz artystami m.in. Opery Narodowej i Teatru Wielkiego, Polskiej Opery Królewskiej, Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i Scen Warszawskich. Na co dzień prowadzi własną działalność artystyczną – jest organistą, nauczycielem muzyki i animatorem kultury muzycznej. Bierze udział w licznych koncertach muzyki operowej i festiwalach Muzyki Organowej i Kameralnej, Muzyki Patriotycznej, Sakralnej. Jest również częstym gościem wielu koncertów charytatywnych.
Prywatnie, mieszka w Karsznicach, małej wiosce w woj. świętokrzyskim, gdzie spełnia się jako szczęśliwy mąż i tata dwójki cudownych dzieci.

POZOSTALI UCZESTNICY